Centrum Upowszechniania Nauki

Centrum

Gdy słyszymy słowo "marketing" to od razu w naszych głowach pojawia się skojarzenie - "telemarketing", a w uszach słyszymy głos natrętnej Pani, która z....

badania marketingowe, oferta badań marketingowych, zobacz ofertę firmy

Dzwonię do Pani/Pana - czyli badanie satysfakcji

2017-08-03 | Marysia

Gdy słyszymy słowo "marketing" to od razu w naszych głowach pojawia się skojarzenie - "telemarketing", a w uszach słyszymy głos natrętnej Pani, która z pewnością będzie usiłowała nam coś "wcisnąć". Tymczasem telemarketerzy coraz częściej zajmują się przeprowadzeniem różnorakich ankiet, a nie sprzedażą konkretnych produktów. Dzwonią więc do nas nie natrętni sprzedawcy, a ludzie, którzy chcą z poznać nasze zdanie na temat jakiegoś produktu lub usługi albo jakieś nasze ogólne preferencje. 

Przeprowadzają oni bowiem nic innego, jak badania marketingowe, które umożliwiają firmom poznanie rynku lub sprawdzenie jak ich produkt wpisuje się w potrzeby konsumentów. Oferta dostępnych na rynku badań marketingowych jest naprawdę bogata. Zobacz ofertę firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie, a sam się przekonasz, że pod hasłem "badania marketingowe" kryje się o wiele więcej. Oferta badań marketingowych zawiera w sobie bowiem badania konsumenckie, badani opinii i rynku, przeprowadzanych różnymi dostępnymi kanałami - telefonicznie, internetowo (e-mail, ankiety itp.) lub też bezpośrednio "face to face". 

Dzięki temu firmy zyskują cenne informacje - np. jaka grupa wiekowa najczęściej wybiera ich produkt lub usługę, co daje im możliwość jeszcze lepszego dostosowania go do potrzeb swoich klientów. Z takich badań dowiadują się również wielu innych, ważnych dla nich rzeczy - czy produkt spełnia swoje funkcje, czy posiada jakieś wady nad którymi warto popracować, co klienci by w nim poprawili itp. Są to konkretne informacje, których pozyskanie zleca się profesjonalnym firmom. 

Gdy więc następnym razem usłyszysz w słuchawce głos z zapytaniem " czy mógłbym Panu/Pani zadać kilka pytań?", może warto to rozważyć i do opinii innych dołożyć swoją własną?
A jeśli Ci się podoba ten sposób zbierania o firmie - zachecamy do skorzystania z usług firm zajmującymi się tym rodzajem usług. my najbardziej polecamy tę firmę: http://www.smartcheck.pl/oferta/smartcheck-customer-satisfaction

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: