Centrum Upowszechniania Nauki

Centrum edukacja

Jak budować swoją ścieżkę kariery naukowej? Czy studiować w kraju czy w USA?...

edukacja

Zrozum dane z oprogramowaniem Tableau

(...) W życiu codziennym - prywatnie i zawodowo mamy do czynienia z danymi. Niejednokrotnie chcielibyśmy mieć możliwość przedstawienia owych danych w taki sposób, żeby ich zrozumienie było łatwiejsze. Poprzez oprogramowanie tableau możemy (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Szkoła zapewniająca wszechstronne wsparcie

(...) Jaka jest dobra współczesna szkoła? Trudno streścić to w jednym tekście, nie mówiąc już o pojedynczym zdaniu. System edukacji jest teraz na ustach wielu osób w Polsce. Nie tylko rodziców, ale także tych, którzy bacznie obserwują wdrażaną właśnie reformę edukacji. Ma być lepiej, na pewno będzie inaczej. Nie brakuje jednak obaw, czy w nowej rzeczywistości szkoła oferująca edukację domową we Wrocławiu wciąż będzie dostępna. Rodzice obawiają się, że w nowej rzeczywistości ich dzieciom będzie trudniej. A im większego potrzebują wsparcia, tym bardziej (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Pierwszy dzień w przedszkolu

(...) Pierwszy dzień w przedszkolu to bardzo ważny dzień, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Pierwszego września w przedszkolach zazwyczaj panuje kompletny chaos. Dzieci płaczą, a rodzice robią co mogą, by pocieszyć swoje pociechy. Dobrze jest, kiedy plan dnia w przedszkolu jest ułożony w sposób rozsądny. Musi być czas i na zabawę i na wypoczynek.Ważne, żeby panie, które opiekują się dziećmi, były czułe i miłe dla dzieci, które pierwszy raz (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Na czym polega coaching i jakie daje korzyści

(...) Co to jest coaching, na czym polega i jakie daje korzyści?Czym jest coaching?Coaching to metoda rozwoju osobistego, bardzo mocno skoncentrowana na osiągnięcie indywidualnych celów. Cała idea coachingu opiera się na budowaniu więzi pomiędzy klientem, a trenerem. Jest to partnerska relacja, trener bacznie obserwuje swojego klienta i stara mu się wskazać najlepsze ścieżki rozwoju.Coaching odbywa się w formie cyklicznych spotkań – sesji, na których klient wraz z coachem rozmawiają o tym, co klient chciały osiągnąć w najbliższym czasie. Coach jest przewodnikiem i towarzyszem podróży swojego klienta. Wraz z nim (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Angielski na szybko

(...) miejskiej. Szkoły językowe w Katowicach i Sosnowcu ulokowane są w przeróżnych częściach miasta, dlatego też zarówno osoby przebywające w śródmieściu jak i na obrzeżach odszukają jakąś placówkę blisko swojego miejsca zamieszkania.. Katowice są miejscem, w którym mieszka wyjątkowo bardzo dużo przyjezdnych z innych miast. Wielu z nich przeprowadza się do tego miasta zdobywać wiedzę, część ma na celu poznać Katowice, który jest poniekąd dumą naszego kraju. Niekiedy jadąc katowickim tramwajem szybciej spotkamy przyjezdnego z zagranicy, niż Polaka. Nie dziwne więc, że angielski w Sosnowcu jest aż tak popularny. (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Tworzenie pracy maturalnej z polskiego

(...) Jednym z elementów egzaminu maturalnego z języka polskiego jest przygotowanie odpowiedniej prezentacji. Należy dokładnie opisać temat jaki maturzysta wybiera kilka miesięcy wcześniej oraz w pełen profesjonalny sposób go przedstawić. Dlatego też warto dokładnie dowiedzieć się jak powinny wyglądać prace maturalne z polskiego, jaki przyjąć plan działania tak, by efekt końcowy zakończył się uzyskaniem najlepszej oceny z możliwych.Na samym początku nauczyciel przedstawia zagadnienia, tematy prac które uczniowie mogą sobie (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Nauka angielskiego w praktyce

(...) Kiedyś przypuszczano, że język angielski ma możliwość stać się językiem uniwersalnym, światowym. Obecnie można po części powiedzieć, że tak się stało, gdyż bez wątpienia jest to język najczęściej używany na świecie i najczęściej stosowany, istotne jest też to, nie jest to język trudny do nauki. To normalne, że w różnych krajach powstaje tak wiele miejsc jak szkoła języka angielskiego.Językowe placówki oferują różnego rodzaju szkolenia angielskiego. Lekcje trzeba przede wszystkim dobrać do swojego poziomu wiedzy, jeśli nie wiele wiemy o tym języku, ale jedyne co znamy to jakieś piosenki po angielsku i (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Szkolenia z korzyścią dla firm

(...) Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursy certyfikowane  zarówno dla pracowników nie związanych z informatyką jak również dla personelu IT. Oferowane szkolenia odbywają się na różnych poziomach wtajemniczenia. Odnoszą się tak samo zaawansowanych ale też dziedzin podstawowych. Najczęściej kursy IT koncentrują się na pojedynczym obszarze wiedzy. Obserwuje się, że pracownik który systematycznie bierze udział w warsztatach uzyskuje bardziej ugruntowaną wiedzę w danym obszarze oraz wyższe kompetencje. Kursy dają możliwość stałego (...)

Skojarzone z tym artykułem: