Centrum Upowszechniania Nauki

Centrum

Co to jest coaching, na czym polega i jakie daje korzyści?Czym jest coaching?Coaching to metoda rozwoju osobistego, bardzo mocno skoncentrowana na osiągnięcie....

nauka, edukacja, wykształcenie

Na czym polega coaching i jakie daje korzyści

2015-09-07 | Miron

Co to jest coaching, na czym polega i jakie daje korzyści?
Czym jest coaching?
Coaching to metoda rozwoju osobistego, bardzo mocno skoncentrowana na osiągnięcie indywidualnych celów. Cała idea coachingu opiera się na budowaniu więzi pomiędzy klientem, a trenerem. Jest to partnerska relacja, trener bacznie obserwuje swojego klienta i stara mu się wskazać najlepsze ścieżki rozwoju.Coaching odbywa się w formie cyklicznych spotkań – sesji, na których klient wraz z coachem rozmawiają o tym, co klient chciały osiągnąć w najbliższym czasie. Coach jest przewodnikiem i towarzyszem podróży swojego klienta. Wraz z nim przemieszcza się od punku A do B, czyli od planów i marzeń do zrealizowanych celów. Coaching nie jest gotową recepta jak osiągnąć sukces w życiu. Coaching koncentruje się przede wszystkim na teraźniejszości oraz na przyszłości. Pozwala wyznaczyć indywidualną ścieżkę rozwoju.
Jakie rezultaty przynosi coaching?
Klient po sesji coachingu jest w stanie określić swoje życiowe cele. Jest w stanie zaplanować krok po kroku drogę do ich osiągnięcia. Wzmacnia swoje zaangażowanie, a także  uczy się w praktyce wykorzystywać swój potencjał.
Ponadto dzięki sesjom z trenerem pozbywamy się fałszywego obrazu własnej osoby. Musimy się zmierzyć z przekonaniami, które nas blokują, a tym samym  nie pozwalają osiągnąć zamierzonych celów.
W wyniku pracy z coachem ludzie znacznie poprawiają, jakość swojego życia na każdej płaszczyźnie. Znacznie bardziej optymistycznie patrzą w przyszłość. Nie boją się marzyć i stawiać sobie nowych wyzwań, bo doskonale wiedzą jak osiągnąć najlepsze rezultaty.

Gdzie znaleźć dobrego trenera w Gdańsku?
Ktoś mnie ostatnio zapytał czy nie znam jakiegoś dobrego trenera w Gdańsku. Oczywiście, że znam przecież często bywam w trójmieście. Polecam Wam zatem Panią Bożenę, rewelacyjny trener i szkoleniowiec.

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: