Centrum Upowszechniania Nauki

Centrum

Kiedyś przypuszczano, że język angielski ma możliwość stać się językiem uniwersalnym, światowym. Obecnie można po części powiedzieć, że tak się....

szkolenia, szkoła, edukacja, kursy

Nauka angielskiego w praktyce

2013-03-17 | Marysia

Kiedyś przypuszczano, że język angielski ma możliwość stać się językiem uniwersalnym, światowym. Obecnie można po części powiedzieć, że tak się stało, gdyż bez wątpienia jest to język najczęściej używany na świecie i najczęściej stosowany, istotne jest też to, nie jest to język trudny do nauki. To normalne, że w różnych krajach powstaje tak wiele miejsc jak szkoła języka angielskiego.

Językowe placówki oferują różnego rodzaju szkolenia angielskiego. Lekcje trzeba przede wszystkim dobrać do swojego poziomu wiedzy, jeśli nie wiele wiemy o tym języku, ale jedyne co znamy to jakieś piosenki po angielsku i znamy kilka tych najpopularniejszych zwrotów, to wcale nie oznacza, że możemy odpuścić sobie etap dla tych zupełnie początkujących. Jeżeli na początku pozwolimy sobie na ”dziury” podczas naszej edukacji, na pewno to wszystko okaże się w przyszłości pewną barierą do kontynuowania nauki, absolutnie więc nie warto skakać sobie o kilka poziomów wyżej. Łatwo przewidzieć, że niezrozumienie pewnych tematów może obudzić w nas zniechęcenie i pewne opory przed dalszą nauką.

Prawie każda szkoła angielskiego stara o to, aby w jej murach uczyło jak najwięcej osób, którzy są native speakerami. Taki człowiek świetnie będzie radzić sobie z tym, aby prowadzić profesjonalny kurs języka angielskiego. Głównym „narzędziem” prawie każdej placówki uczącej angielskiego jest native speaker czyli nauczyciel i tym samym osoba, która od urodzenia mówi w danym języku i tym samym osoba taka idealnie i płynnie wypowiada się w języku angielskim, ten angielski jest w pełni naturalny, native speaker nie zastanawia się podczas mówienia nad gramatyką oraz innymi zasadami, gdyż dla takiego nauczyciela język angielski jest tym samym, jak dla nas nasz ojczysty język.

Kursy angielskiego można podzielić na podstawie nie tylko poziomu, ale też i tematyki. Kursant może dokonać wybory i wybrać sobie przykładowo angielski dla pracownika branży budowlanej, angielski dla studentów medycyny, albo angielski biznesowy czyli tak zwany angielski dla firm. Jest to tak zwany język personalizowany, który pozwala komuś rozpocząć pracę albo za granicą albo w zagranicznej firmie i poznanie języka branżowego sprawia, że może taki były uczeń szkoły językowej bez problemu poruszać się po nazewnictwie danej branży. Szczególnie takie branże jak budowlana czy medyczna posiadają sporo specyficznych zwrotów, o których nie będziemy się uczyć na ogólnych lekcjach nauki języka angielskiego.

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: