Centrum Upowszechniania Nauki

Centrum

Jaka jest dobra współczesna szkoła? Trudno streścić to w jednym tekście, nie mówiąc już o pojedynczym zdaniu. System edukacji jest teraz na ustach wielu....

szkolenia, edukacja, kształcenie

Szkoła zapewniająca wszechstronne wsparcie

2017-08-15 | Tymek

Jaka jest dobra współczesna szkoła? Trudno streścić to w jednym tekście, nie mówiąc już o pojedynczym zdaniu. System edukacji jest teraz na ustach wielu osób w Polsce. Nie tylko rodziców, ale także tych, którzy bacznie obserwują wdrażaną właśnie reformę edukacji. Ma być lepiej, na pewno będzie inaczej. Nie brakuje jednak obaw, czy w nowej rzeczywistości szkoła oferująca edukację domową we Wrocławiu wciąż będzie dostępna. Rodzice obawiają się, że w nowej rzeczywistości ich dzieciom będzie trudniej. A im większego potrzebują wsparcia, tym bardziej mogą być pozostawione samym sobie. Przedstawiciele systemu edukacji jednak uspokajają. Oczywiście zmiany na początku wprowadzą pewne zamieszanie. 
Wiecej o edukacji na stronie: http://www.szkola-montessori.com.pl
Generalnie jednak ma iść ku lepszemu. A dzięki reformie polskie dzieci mają wypadać jeszcze lepiej w międzynarodowych rankingach. Póki co prowadzą bowiem głównie ten niezbyt pochlebny, dotyczący otyłości wśród najmłodszych. W nowej szkole ma być więcej historii, niewiele jednak mówi się o nauce poprzez zabawę. Warto przypomnieć współczesnym autorom programów nauczania, że zdobywanie wiedzy powinno być przyjemne. Tylko wówczas jest to proces skuteczny. Dobrym przykładem niech będzie szkoła Montessori we Wrocławiu. 

Takich placówek nie ma wiele w Polsce, ale na szczęście ich liczba się zwiększa. Rodzice są bardzo zadowoleni, jednak przede wszystkim liczą się tutaj dzieci. A te uczące się w przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb warunkach osiągają znacznie lepsze rezultaty niż ich koledzy przykuci do szkolnych ławek na wiele godzin każdego dnia. Właśnie planowana reforma powinna brać to pod uwagę.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori

Aleja Pracy 24
53-232 Wrocław
e-mail: sekretariat@szkola-montessori.com.pl
tel.: 661-446-777

http://www.szkola-montessori.com.pl

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: