Centrum Upowszechniania Nauki

Centrum szkolenia

Jak budować swoją ścieżkę kariery naukowej? Czy studiować w kraju czy w USA?...

szkolenia

Zrozum dane z oprogramowaniem Tableau

(...) jakie wyniki osiąga twoja firma lub jakiś dział w zakładzie pracy. Ponadto możesz przekształcać dane w tzw. dashboardy - interaktywne tabele, wykresy, raporty. Naturalnie, możliwe są szkolenia z Tableau dla osób, które nie czują się (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Jak osiągnąć życiowy sukces?

(...) kwestie podatkowe, aby nie narazić się na niepotrzebne problemy związane z Urzędem Skarbowym. Pamiętajmy, że dobre relacje z naszymi pracownikami mają również bardzo duże znaczenie, dlatego powinniśmy dokładać wszelkich starań, aby byli oni dobrze wyszkoleni. Trening interpersonalny dla biznesu to świetny sposób na osiągnięcie tego celu, jednak wymaga od uczestników pełnego zaangażowania oraz uważności. Pamiętajmy, że szkolenia dla trenerów zawsze powinny opierać się na wiedzy (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Szkoła zapewniająca wszechstronne wsparcie

(...) Jaka jest dobra współczesna szkoła? Trudno streścić to w jednym tekście, nie mówiąc już o pojedynczym zdaniu. System edukacji jest teraz na ustach wielu osób w Polsce. Nie tylko rodziców, ale także tych, którzy bacznie obserwują wdrażaną właśnie reformę edukacji. Ma być lepiej, na pewno będzie inaczej. Nie brakuje jednak obaw, czy w nowej rzeczywistości szkoła oferująca edukację domową we Wrocławiu wciąż będzie dostępna. Rodzice obawiają się, że w nowej rzeczywistości ich dzieciom będzie trudniej. A im większego potrzebują wsparcia, tym bardziej (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Pierwszy dzień w przedszkolu

(...) Pierwszy dzień w przedszkolu to bardzo ważny dzień, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Pierwszego września w przedszkolach zazwyczaj panuje kompletny chaos. Dzieci płaczą, a rodzice robią co mogą, by pocieszyć swoje pociechy. Dobrze jest, kiedy plan dnia w przedszkolu jest ułożony w sposób rozsądny. Musi być czas i na zabawę i na wypoczynek.Ważne, żeby panie, które opiekują się dziećmi, były czułe i miłe dla dzieci, które pierwszy raz (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Edukacja dzieci w przedszkolu

(...) mogło samo wybierać formę aktywności, najbardziej odpowiadającą jego potrzebom intelektualnym i emocjonalnym.Wśród dostępnych pomocy dydaktycznych są kolorowanki, czytanki i książeczki z zadaniami z liczbami. Wyróżniają się one prostotą i estetyką wykonania, ponieważ ich wygląd ma dziecko zaciekawić. Są skonstruowane tak, by dziecko samo mogło skorygować błędy, są uszeregowane według trudności, a każdy egzemplarz występuje tylko raz. Metoda ta jest skuteczna w pracy ze (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Nauka w szkole... a co po godzinach?

(...) poprzednich etapów - bez tego kolejne nie "wchodzą łatwo do głowy". Niekiedy nasze braki najłatwiej jest uzupełnić korepetycjami. Warto zdecydować się na nie, kiedy jesteśmy pewni, jakiego typu materiału nam brakuje lub przygotowujemy się do egzaminu. Niektóre osoby prowadzące korepetycje stosują własne testy na określenie poziomu naszych wiadomości, niektóre proszą nas o przedstawienie zagadnień, które stanowią dla nas największe wyzwanie, (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Korzyści płynące ze szkolenia informatycznego

(...) Dobrze przeprowadzone szkolenie to nieocenione źródło wiedzy z jednej strony, z drugiej natomiast możliwość doskonalenia umiejętności jego uczestników. Kursy mogą być prowadzone nie tylko w formie wykładów, ale także zajęć praktycznych i warsztatów. Osobami, które przeprowadzają szkolenia IBM są trenerzy, którzy nie są jedynie (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Angielski na szybko

(...) W obecnych czasach znanie takiego języka obcego jak język angielski jest niezbędna do tego, aby otrzymać wartościową pracę, albo swobodnie podróżować po różnych miejscowościach, aby móc gromadzić wartościowe znajomości z obcokrajowcami. Korzyści wynikających ze znajomości tego języka obcego jest naprawdę dużo.Nauka angielskiego w Sosnowcu i Katowicach to sama przyjemność, tym bardziej, że w tym mieście naucza naprawdę wielu bardzo profesjonalnych i doświadczonych lektorów Jest to niezmiernie istotne dla osób, które nie posiadają wolnych chwil na dojazdy i spędzanie męczących kwadransów w komunikacji (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Uczniowie cudzoziemscy w Polsce

(...) Praca w klasie międzykulturowej, w której znajdują się uczniowie cudzoziemscy nieznających za bardzo języka polskiego jest wyzwaniem dla wielu nauczycieli w naszym kraju. Jak się jednak okazuje zadanie te może być źródłem satysfakcji nauczyciela oraz zadowolenia z poprawnie wykonanej pracy. Jeżeli chcemy mówić jednak o obustronny sukcesie, każdy nauczyciel, który ma w swojej klasie cudzoziemca powinien uwzględnić kilka ważnych wskazówek.Po pierwsze w komunikacji z uczniem cudzoziemcem należy stosować język instrukcji. Posługiwanie się bardzo krótkimi komunikatami typu narysuj, podkreśl, przeczytaj, zapisz zdecydowanie ułatwi komunikację. W przypadku małych dzieci bardzo ważne jest również (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Gotowość szkolna dziecka 6-cio letniego

(...) Praktycznie od pierwszych minut życia dzieci podejmują wysiłek związany z ich rozwojem. Wyruszają oni w bardzo długą i trudną drogę, na której w pewnym momencie napotykają szkołę. Jeżeli chcemy, aby szkoła dla dziecka stała się znakomitą przygodą i przede wszystkim pomocą w dążeniu do samorealizacji, musi ona pojawić się w odpowiednim czasie. Ten właściwy moment nazywamy właśnie gotowością szkolną opisaną szerzej w tej broszurze http://eduentuzjasci.pl/images/stories/konferencje/Regionalne/Broszura_1.pdf.Na przestrzeni ostatnich lat rozumienie terminu gotowość szkolna dziecka, czy też dojrzałość szkolna dziecka znacząco się zmieniła. Wiele nowoczesnych badań i obserwacji doprowadziły specjalistów do (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Nauczyciel w Polsce

(...) Zawód nauczyciela jest niewątpliwie bardzo odpowiedzialny, ponieważ człowiek ten ma wpływ na rozwój i wychowanie dzieci w różnym wieku. Praca nauczyciela w przedszkolu publicznym przebiega na zdecydowanie lepszych warunkach aniżeli w przedszkolach prywatnych. Czas pracy nauczycieli w przedszkolu publicznym jest zdecydowanie krótszy aniżeli tego pracującego w przedszkolu niepublicznym. Do tego dochodzą wszystkie przywileje powiązane z kartą nauczyciela, premie i dodatki. Nic więc dziwnego, że wiele osób biorąc pod uwagę te liczne dodatki ma pretensje co do tego, że nauczyciele nie powinni otrzymywać takich a nie innych wynagrodzeń.Wiele z tych osób (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Kto odnajdzie się w księgarni językowej?

(...) prostego przykładu można wywnioskować, że świat literatury jest czymś głębokim i bardzo różnorodnym.Kto zatem powinien zajrzeć do naszej przykładowej księgarni językowej? Oprócz osób pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat języka obcego powinni to zrobić wszyscy Ci, którzy kochają wycieczki. Wybranie się do obcego państwa może nie wymagać od nich perfekcyjnej znajomości języka, ale obeznanie (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Tworzenie pracy maturalnej z polskiego

(...) Jednym z elementów egzaminu maturalnego z języka polskiego jest przygotowanie odpowiedniej prezentacji. Należy dokładnie opisać temat jaki maturzysta wybiera kilka miesięcy wcześniej oraz w pełen profesjonalny sposób go przedstawić. Dlatego też warto dokładnie dowiedzieć się jak powinny wyglądać prace maturalne z polskiego, jaki przyjąć plan działania tak, by efekt końcowy zakończył się uzyskaniem najlepszej oceny z możliwych.Na samym początku nauczyciel przedstawia zagadnienia, tematy prac które uczniowie mogą sobie (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Nauka angielskiego w praktyce

(...) Kiedyś przypuszczano, że język angielski ma możliwość stać się językiem uniwersalnym, światowym. Obecnie można po części powiedzieć, że tak się stało, gdyż bez wątpienia jest to język najczęściej używany na świecie i najczęściej stosowany, istotne jest też to, nie jest to język trudny do nauki. To normalne, że w różnych krajach powstaje tak wiele miejsc jak szkoła języka angielskiego.Językowe placówki oferują różnego rodzaju szkolenia angielskiego. Lekcje trzeba przede wszystkim dobrać do swojego poziomu wiedzy, jeśli nie wiele wiemy o tym języku, ale jedyne co znamy to jakieś piosenki po angielsku i (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Ocena jakości

(...) Najnowsza oferta szkoleniowa Akademii DEKRA Certification została wzbogacona między innymi o szkolenia ISO: Auditor Wewnętrzny zintegrowanego systemu zarządzania zgodnie z normami ISO 9001, Praktyczne wdrażanie systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności według normy ISO 22000, Auditor Wiodący ISO 9001:2008, kursy z zakresu ochrony informacji a także zabezpieczania danych osobowych i szkolenia specjalistyczne między innymi: Badanie jakości kontroli i pomiarów (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Szkolenia z korzyścią dla firm

(...) Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursy certyfikowane  zarówno dla pracowników nie związanych z informatyką jak również dla personelu IT. Oferowane szkolenia odbywają się na różnych poziomach wtajemniczenia. Odnoszą się tak samo zaawansowanych ale też dziedzin podstawowych. Najczęściej kursy IT koncentrują się na pojedynczym obszarze wiedzy. Obserwuje się, że pracownik który systematycznie bierze udział w warsztatach uzyskuje bardziej ugruntowaną wiedzę w danym obszarze oraz wyższe kompetencje. Kursy dają możliwość stałego (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Kształcenie księgowych

(...) swoim funkcjonowaniu Akademia Kadry i Płace bazuje na doświadczeniu praktyków w swoich dziedzinach. Nie dostarczamy jedynie wiedzy teoretycznej, lecz wzbogacamy ją o różne przykłady, które miały miejsce w różnych przedsiębiorstwach i organizacjach. Dzięki zatrudnianiu przez (...)

Skojarzone z tym artykułem: