Centrum Upowszechniania Nauki

Centrum

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursy certyfikowane  zarówno dla pracowników nie związanych z informatyką jak również dla personelu IT.....

nauka, szkoła, edukacja, szkolenia, kursy

Szkolenia z korzyścią dla firm

2012-12-11 | Zofia

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursy certyfikowane  zarówno dla pracowników nie związanych z informatyką jak również dla personelu IT. Oferowane szkolenia odbywają się na różnych poziomach wtajemniczenia. Odnoszą się tak samo zaawansowanych ale też dziedzin podstawowych. Najczęściej kursy IT koncentrują się na pojedynczym obszarze wiedzy. Obserwuje się, że pracownik który systematycznie bierze udział w warsztatach uzyskuje bardziej ugruntowaną wiedzę w danym obszarze oraz wyższe kompetencje. Kursy dają możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji a także wzrostu kompetencji personelu.

Jak pokazują obserwacje uczestnictwo w kursach informatycznych daje korzyści zarówno dla zatrudniającego, jak również zatrudnionego. Personel biorący udział w kursach szybciej wykonuje wyznaczone zadania i przejawia większą efektywność. Ciężko wymienić w jednym opracowaniu wszystkie opcje, zwłaszcza, że nie chcemy się skupiać na jednej wybranej dziedzinie. Dynamiczny wzrost wykazują również wszystkie formy językowe, a wiodącym jest w tym obszarze angielski.

Wartą zainteresowania propozycją są autoryzowane szkolenia informatyczne, które charakteryzują się koniecznością ukończenia egzaminu sprawdzającego. Certyfikat potwierdza zdobycie zakładanego zakresu umiejętności jak również kompetencji zatrudnionego specjalisty. Profity będące wynikiem uzyskania certyfikatu są oczywiste, oprócz starania się o lepszą posadę, to też argument do podniesienia własnych kompetencji.

Charakter kursów obejmuje kursy o profilu biznesowym, autorskie i autoryzowane. Potrzeba szkoleń wynika z stałego zwiększania kompetencji personelu i konieczności doskonalenia kadr. Bogata oferta w zakresie szkoleń, może świadczyć jedynie o dużej popularności a także konieczności koncentracji na coraz bardziej wąskiej dziedzinie szkoleń. Mogą one koncentrować się na aplikacjach biurowych (np. Excel, Office, PowerPoint, Word, bazach danych (np. Oracle, MS SQL, MySQL), systemach operacyjnych (np. Windows, Linux) oraz administracji systemami i innych.

Im prężniejsza firma tym większy wybór szkoleń. Szukających odsyłamy do pełnej oferty kursów informatycznych centrum edukacyjnego Compendium, którego tematyka szkoleń jest nadzwyczaj warta polecenia. Większa część centrów szkoleniowych, przede wszystkim tych które mają oddziały w wielu aglomeracjach, organizuje kursy stosunkowo często i systematycznie. Na tej stronie znaleźć można bardzo szczegółowe informacje o wszystkich organizowanych warsztatach. Podczas poszukiwań w Google wpadło nam w oko przynajmniej kilkaset ośrodków szkoleniowych organizujących szkolenia informatyczne w Warszawie, we Wrocławiu, Krakowie oraz innych. Pod tym adresem znajduje się propozycja kursów ośrodka edukacyjnego Compendium.

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: