Centrum Upowszechniania Nauki

Centrum wykształcenie

Jak budować swoją ścieżkę kariery naukowej? Czy studiować w kraju czy w USA?...

wykształcenie

Zrozum dane z oprogramowaniem Tableau

(...) W życiu codziennym - prywatnie i zawodowo mamy do czynienia z danymi. Niejednokrotnie chcielibyśmy mieć możliwość przedstawienia owych danych w taki sposób, żeby ich zrozumienie było łatwiejsze. Poprzez oprogramowanie tableau możemy (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Jak osiągnąć życiowy sukces?

(...) Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób stworzyć świetnie prosperującą firmę, która będzie przynosiła ogromne zyski w krótkim czasie. Zadanie nie jest łatwe, jednak przy zaangażowaniu w rozwój osobisty oraz w zdobywanie wiedzy biznesowej w szybkim tempie jesteśmy w stanie osiągnąć upragnione rezultaty. Aby zrozumieć świat pieniądza, musimy przede wszystkim czytać wartościowe lektury oraz uczęszczać na liczne szkolenia, które związane są z biznesem. Musimy również zrozumieć (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Edukacja dzieci w przedszkolu

(...) W ostatnich latach pojawiła się w Polsce nowa metoda edukacji dzieci przedszkolnych zwana metodą Montessori.Edukacja małych dzieci metodą Montessori w gruncie rzeczy polega na bezstresowym ich wychowaniu. Zakłada, że dziecko powinno przychodzić do przedszkola z chęcią i czuć się w nim pewnie, a rola wychowawców powinna sprowadzać się do obserwacji dziecka i stworzenia atmosfery spokoju, porządku, bezpieczeństwa i radości.Na czym polega metodologia Montessori?Podstawowym jej założeniem (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Nauka w szkole... a co po godzinach?

(...) Rzadko kto nie potrzebuje dodatkowego czasu na naukę i wystarcza mu jedynie kilka godzin w szkole. Ponadto do mniejszości należą uczniowie, którym żaden z przedmiotów i prezentowanych na nich zagadnień nie sprawia trudności. W jaki sposób sobie radzić w sytuacjach, kiedy nie wszystko jest jasne jak słońce? Przede wszystkim koniecznie musimy stwierdzić, co jest przyczyną naszych problemów ze zrozumieniem materiału. Czy jest to związane z (...)

Skojarzone z tym artykułem:

Na czym polega coaching i jakie daje korzyści

(...) Co to jest coaching, na czym polega i jakie daje korzyści?Czym jest coaching?Coaching to metoda rozwoju osobistego, bardzo mocno skoncentrowana na osiągnięcie indywidualnych celów. Cała idea coachingu opiera się na budowaniu więzi pomiędzy klientem, a trenerem. Jest to partnerska relacja, trener bacznie obserwuje swojego klienta i stara mu się wskazać najlepsze ścieżki rozwoju.Coaching odbywa się w formie cyklicznych spotkań – sesji, na których klient wraz z coachem rozmawiają o tym, co klient chciały osiągnąć w najbliższym czasie. Coach jest przewodnikiem i towarzyszem podróży swojego klienta. Wraz z nim (...)

Skojarzone z tym artykułem: